Azt hazudták a fideszes csicskák, a kínai kémegyetem olyan kezdetleges fázisban van, hogy arról még közéleti vita sem folytatható, aztán egy törvénnyel földet és pénzt is adtak hozzá.
Hiába hazudozták tele a sajtót a Orbán és csicskái, hogy a Fudan-egyetem ügye nem tart sehol sem ezért vitatkozni sem lehet a beruházásról, most mégis megszavazták az egyetem alapítást segítő törvényt. Ráadásul nem csak szimbolikus lépésről van szó, abban azt is javasolták, hogy
a magyar állam adjon át 26 hektárnyi területet a Fudan Alapítványnak ott, ahová eredetileg a Diákvárost tervezték
- számolt be róla a 444..
A lap szerint a tüntetés hatására a javaslatot mindössze annyival egészítették ki, hogy a kormánynak legkésőbb 2022. december 31-éig, vagyis a választások után be kell számolnia az országgyűlésnek az egyetem létesítésével kapcsolatos beruházás előkészítéséről és a megvalósítás tervezett költségeiről.
A kormány szerint ezután lehetne csak népszavazást tartani a beruházásról, mert még számítások sincsenek arról, mibe fájhatna az egyetem felépítése. Csakhogy lapunk is bemutatta, hogy ez is szemenszedett hazugság, hiszen már arról is vannak adatok, mennyibe kerülne a létesítmény fenntartása és mennyit keresnének az egyetemi tanárok. Karácsony Gergely országos népszavazást akar az ügyről, szerinte ezt még a parlamenti választások előtt meglehetne tartani.
A Fudan Alapítvány létrehozására is ad a kormány legalább 600 millió forintot.
Mégsem lesz népszavazás? Orbán pofátlanul át akar verni minket Fudan-ügyben
A felcsúti miniszterelnök támogatja a népszavazást a kémegyetem ügyében, de közben sunyiban tovább folyik az építkezés előkészítése.
Élő ember nem akarja a Fudant – lezárult a kémegyetemről szóló konzultáció
A fővárosi emberek elsöprő többsége elutasítja a kémegyetem idetelepítését, a Fidesz-kormány mégis ránk akarja tukmálni a gigahitellel járó hazaárulást.
Nem engedünk a Fidesznek - Már ősszel lehet népszavazás a Fudanról
Orbánék szeretnék ezt az ügyet is a szőnyeg alá söpörni, de az ország ügyeiről még mindig a magyaroknak van joga dönteni.
A 444 felidézi, a Fidesz csak annyit csavart a történeten, hogy a tüntetés után teleírta homofób módosítókkal a pedofil bűncselekmények büntetésének szigorításáról szóló törtvényt. Ezzel egy újabb tiltakozási hullámot indítottak el, megbontották az ellenzéki egységet, majd 134 igen szavazattal szép csendben megszavazták a szerintük közéleti vitára amúgy alkalmatlan Fudan-törvényt.