Orbán minden cselekedetével az anyagi hasznot hajhássza, és nem törődik azzal, hogy nyugati szövetségeseit Magyarországra haragítja. A pénz és a hatalom fontosabb neki, mint magyar emberek jövője. Erről szól a kémgyanús egyetem beengedése, amely kínai érdeket szolgál, nem a magyart és az európait.
AZ USA és Kína versenyében Magyarországnak is szerep jut, hiszen Európai Unió kapuját kritika nélkül, szolgai módon megnyitja Kínának, amely így gyorsabban szerez befolyást a vele sok tekintetben ellenérdekelt, demokratikus alapelvek alapján működő térségben.
Miért jó Orbánnak?
Hogy miért éri meg egy uniós tagállamnak elárulni a Nyugatot? Nekünk nem éri meg, csak a Fidesznek.
Orbánnak így jó, mert ő minden cselekedetével az anyagi hasznot hajhássza, és nem törődik azzal, hogy nyugati szövetségeseit, az Európai Uniót és az USA-t Magyarországra haragítja. A pénz és a hatalom fontosabb neki, mint magyar emberek biztonsága és jövője.
Jelen állás szerint Orbánék két trójai falóval állnak Kína szolgálatára, az egyik a Budapest-Belgrád vasútépítés, amely 590 milliárddal a valaha volt legtúlárazottabb magyar vasúti projekt természetesen alaposan kitömve a felcsúti gázszerelő cégcsoportját, mert a haveri extra haszon nem maradhat el.
A másik a kínai Fudan egyetem betelepítése, amely lényegében csak problémát és kárt okoz Magyarországnak, hasznot nem. A Fidesz-kormány Kína előtti meghunyászkodása nem meglepő, nagyon közel áll hozzá a kommunista diktatúra ideológiája.
Elárulja a magyar diákokat
A Fidesz-kormány a korábbi ígéreteit felrúgva egy kínai egyetemnek akarja adni a ferencvárosi diákváros területét. Épületei elveszik a helyet a sok ezer magyar diáknak tervezett, modern kollégiumi és közösségi tereket ígérő Budapest Diákváros projekt elől is.
A kormány persze azt állítja, hogy mindennek lesz helye, a diákvárosnak és a kínai monstrumnak is, de Karácsony Gergely bebizonyította, hogy a terven, ahova a kínai egyetemet berajzolták, eredetileg diákszállás és a Diákváros irodái szerepeltek.
„Nem szeretném, ha a gyerekeinket több mint 500 milliárddal adósítanák el csak azért, mert a magyar kormány kiszolgálja a kínai befolyásszerzést Európában. Szerintem ennek a pénznek a magyar felsőoktatásban jobb helye lenne, mint a kínai kommunista párt irányítása alatt álló intézménynél. (…) Minden erőnkkel kitartunk a Budapesti Diákváros ügye mellett – írta Facebook oldalán Budapest főpolgármestere.
Gyorsítja a magyar felsőoktatás kimúlását
A Fudan kampusza a kormány számításai szerint több pénzbe fog kerülni, mint amennyit a teljes magyar felsőoktatás működésére költött az állam 2019-ben. Ez a világszinten is hatalmasnak számító intézmény egyenlőtlen versenyhelyzetet teremt a magyar egyetemek piacán pl. a Corvinusnak vagy az ELTE-nek. Tehát ezektől szívja majd el a jobb képességű hallgatókat, akik a kettős diploma lehetősége miatt tarthatják vonzóbbnak. Bohózatba illik, hogy a CEU elüldözésének indoka pont a kettős diploma volt, amivel egy kínai bizniszben nincs semmi gond, ugyanis ilyet fog adni a keleti egyetem is.
A komoly erőforrásokkal rendelkező egyetem a tervek szerint 5-6 ezer mesterképzéses hallgatót akar, így még kevesebb maradna a magyar egyetemeken. Ez a hallgatóelszívás kegyelemdöfés lesz a már szinte romokban lévő magyar felsőoktatásnak.
Miközben Orbán Viktor a Corvinusból akar top 200-as egyetemet csinálni, rászabadít egy olyan kínai konkurenciát, amivel egyetlen magyar egyetemnek sincs esélye versenyezni. Ez NEM magyar érdek, hanem kínai!
Eladósodunk miatta és kémkedhet is
Az 540 milliárd forintra becsült építkezésből 100 milliárdot a magyar állam állna, viszont mintegy 450 milliárdot Kína hitelezne. Hasonló konstrukcióban, mint a Belgrád-Budapest vasútbővítésnél. Ezen felül az alapításhoz szükséges tőkét és a kampusz építéséhez az ingatlanokat a magyar állam biztosítja, ennek része egy 800 milliós telek. Az építkezésre bejelentkező Kínai Állami Építőmérnöki Vállalatot a világ számos táján gyanúsították meg korrupcióval és kémkedéssel.
Inkább Kínának fontos
A Fudan a kínai politikai befolyásszerzés fontos eszköze: 2019-ben az egyetem chartájában a gondolatszabadságról és kutatási szabadságról szóló részeket a Kínai Kommunista Párt iránti hűség kinyilvánításával helyettesítették. A budapesti kampusz építése a kínai gazdaság számára komoly piacszerzési lehetőséget jelent.
Tiltakozik az ellenzék
„2022-ben kormányváltás és korszakváltás lesz. Ezért ennek a projektnek semmi értelme nincs. Ha és amennyiben én leszek Magyarország miniszterelnöke, akkor a Fudan egyetemnek távoznia kell. Mert mi kelet helyett nyugatot választjuk” – mondta Fekete-Győr András, a Momentum elnöke.
Szél Bernadett szerint az egyetem egy olyan kapu, amelyhez Magyarország egy eszköz, a kínaiak nyernek rajta, az EU pedig veszít.
A legközelebbről érintett politikus, Ferencváros polgármestere helyi népszavazást akar. Baranyi Krisztina Facebook-oldalán azt írta, hogy Budapest és a ferencvárosiak beleegyezése is szükséges a kampusz megépítéséhez. Baranyi szerint a Diákváros a budapestiek által is jóváhagyott felhatalmazással rendelkezik. Annak a 13 hektáros területnek, ahol megépülne a Fudan Egyetem, nagyobb részt Ferencváros a tulajdonosa, és a kerület nem fog semmilyen vagyonelemet a projekt a rendelkezésére bocsátani.
Az Orbán-kormány szervezetlensége miatt nem fog megépülni a tervezett időpontra a kínai egyetem, ezért a 2022-es kormányváltással meg lehet akadályozni ennek a veszélyes keleti biznisznek a kivitelezését.
Jól jellemzi Orbánék járványkezelését, hogy a válság kellős közepén egy kínai egyetemre költenek százmilliárdokat a magyar emberek megsegítése helyett. Népszavazás döntsön arról, hogy odaadjuk-e Ferencváros vagyonát egy magánegyetemnek, amelynek költségeit még az unokáink is fizetni fogják – mondja Ferencváros polgármestere. Nem vagyunk hajlandóak lemondani a fejlesztési terveinkről, akkor sem, ha sújt bennünket a járvány okozta gazdasági válság és a kormány megszorító politikája is - közölte Karácsony Gergely baloldali főpolgármester. A népszerű ellenzéki polgármesterek helyi népszavazást tartanának arról, hogy a budapesti diákváros vagy a kínai egyetemi kampusz épüljön meg Budapesten.Fekete-Győr András, Szél Bernadett és Szabó Szabolcs közösen álltak ki a Fudan Egyetem magyar kampusza ellen
Baranyi Krisztina: népszavazás döntsön a kínai egyetem ügyében
Karácsony: nem mondunk le a fejlesztéseinkről
Baranyi és Karácsony népszavazással kaszálnák el a kínai egyetemet