A Jász-Nagykun-Szolnok megyei települések nagyjából felén egyszerűen nincs közvetlen lakossági gyógyszerellátás, ami országos szinten több, mint 650 ezer, többségében idős embert érint. A helyzet gyorsan romlik, mivel évente mintegy 10-15 fiókgyógyszertár szűnik meg.
A gyógyszertárak tarthatatlan helyzete régóta fennáll és egyre romlik, azonban Boldog István képviselő hű Orbán-csicskaként ahelyett, hogy a gyógyszer nélkül maradók érdekét képviselte volna, semmi mást nem csinált, mint végrehajtotta a pártközpontból küldött utasításokat és szajkózta a fideszes hazugságokat arról, milyen jól teljesít a magyar egészségügy.
Szerencsére a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége Boldog István képviselőnél azért jóval proaktívabb volt: 3 pontos javaslatcsomagot nyújtott be a kormánynak a probléma megoldására.
Nade mi is pontosan a gond? A jász-nagykun-szolnoki kistelepülések lakosságát rendkívül rosszul érinti, hogy a Fidesz-kormány alatt folyamatosan csökkent a gyógyszertárak száma. Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy évente 10-15 fiókgyógyszertár szűnt meg a kistelepüléseken, csak idén 647-ről 642-re csökkent a patikák száma.
A kistelepülések gyógyszerellátásának erősítésére a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége hárompontos, részletesen kidolgozott javaslatcsomagot állított össze. Szerintük szükség van
- az ellátható fiókgyógyszertárak számának emelésére és ehhez könnyíteni kell a szabályozáson
- a szükséges szakszemélyzetre vonatkozó szabályozás módosítására
- a fiókgyógyszertárak létesítésének és működtetésének állami támogatására
A Fidesz-kormány eddigi "teljesítményéből" sajnos úgy tűnik, a propaganda biztosan fontosabb volt számukra a jász-nagykun-szolnoki időseknél és a betegség miatt segítségre szorulóknál.
Kíváncsian várjuk, vajon most van-e olyan fontos Orbánéknak a Karcag környéki gyógyszerproblémák megoldása, mint a nagyipari sorosozás.
Forrás: pharmaonline.hu
Orosz Anna: a Fidesz a saját mércéje szerint is belebukott a járványkezelésbe
Lakosságarányosan egész Európában itthon haltak bele legtöbben a járványba – mondja a Momentum alelnöke.
Bűnös érdekek az emberélettel szemben a hazai járványkezelésben
Meglett a következménye annak, hogy a Fidesz politikai küzdelemmé és pofátlan mutyizássá degradálta a járványkezelést: népességarányosan jóval többen haltak meg koronavírusban Magyarországon, mint az európai országok többségében.
A Momentum átragasztotta Orbán gyermeteg propagandaplakátjait
A kormány eddigi legbutább sorosozó, migránsozó plakátkampányával próbálja meg elvonni a figyelmünket a katasztrofális járványkezelésről, a magas inflációról, az egészségügy állapotáról – a Momentum szerint ez a lényeg, erről kéne konzultálni.