Simon Erika a saját példáján mutatja be az előválasztás hátterét és menetét.
Bár az amerikai hírekből ismerős lehet, az előválasztás Magyarországon viszonylag új intézmény. A 2019-es önkormányzati választás idején próbálta ki az ellenzék, és fényesen bevált mind Ferencváros, mind a főváros esetében.
A sikeren felbuzdulva döntöttek úgy az Orbán-rendszert leváltani akaró demokratikus pártok, hogy 2022 előtt örszágosan is ezzel a módszerrel találják meg mind a közös képviselőjelölteket, és mind a közös miniszterelnök-jelöltet.
De hogy kerülnek be ebbe a civil jelöltek? És mi az, hogy pártok által támogatott civil? Simon Erika, Szada alpolgármestere, aki maga is civil jelölt a gödöllői előválasztáson, a saját példáján mutatja be az előválasztás hátterét és menetét.
- Bár az előválasztás még egy viszonylag új dolog itthon, a szabályok és a jelöltállítás feltételei egyértelműek, ezeknek kell megfelelni.
- Nem vagyok egy párt tagja sem, civilként indultam a politika irányába – idén május 6-án országos szinten is, akkor még pártok támogatása nélkül.
- Június 4. óta pedig az Új Világ Néppárt jelöltje vagyok az ellenzéki előválasztáson. Pálinkás József pártelnök (atomfizikus, volt oktatási miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, annak egykori elnöke) jelentett be jelöltjükként Pest megye 6-os számú választókerületében, amelyhez 17 település tartozik.
- Számomra fontos, hogy saját választókerületem jelöltje vagyok, húsz éve Szadán élek, itt vagyok alpolgármester, a gyerekeim itt jártak iskolába, itt élem a mindennapjaimat.
- Ha az előválasztást és a választást megnyerem, valamint az Új Világ Néppárt jelöltjei közül legalább 5 fő bejut a parlamentbe, és megvan a frakció alakításához szükséges létszám, akkor az Új Világ Néppárt képviselői csoportjában végezném a képviselői munkát a parlamentben.
- Támogató szervezetekként mögöttem áll a DK, a Liberálisok, valamint a NORMA (Normális Magyarországért Mozgalom) és a Civil Bázis; ebből a DK, mint az előválasztást szervező hat párt egyike, befogadó nyilatkozattal. Ennek a nyilatkozatnak a megszerzése valamelyik előválasztást szervező párttól (DK, Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd, Momentum) szükséges ahhoz, hogy valaki elindulhasson az ellenzéki előválasztáson. Ez azt is jelenti, hogy ha az Új Világ Néppárt nem rendelkezne a frakcióalakításhoz szükséges létszámmal, akkor a DK biztosítja számomra a képviselői csoport keretet a parlamenti munkához, ebben az esetben a DK frakcióban végezném a képviselői munkát.
- Az előválasztás győzteseként valamennyi ellenzéki párt közös jelöltje leszek, így indulnék a kormánypárt jelöltjének kihívójaként a 2022-es választáson.
- Ez a célom! Ebben kérem minden barátom, ismerősöm, és mindazok támogatását, akik szerint a három jelölt közül én vagyok a legalkalmasabb mind a Fidesz jelöltjének legyőzésére 2022 tavaszán, mind a választókerületben élők hatékony, eredményes képviseletére a következő parlamenti ciklusban.
CIVIL JELÖLT? PÁRTTÁMOGATÁSSAL? Aki régi motoros a politika világában, az pontosan ismeri a különbséget az „egy párt...
Posted by Simon Erika on Friday, August 13, 2021
Gyűlnek a pártok Simon Erika civil jelölt mögött az ellenzéki előválasztáson
Szada alpolgármesterét támogatja most már a DK is a Pest megyei 6. számú, gödöllői központú választókerületben.
Hohn Krisztina és Simon Erika bemutatta, hogy hogyan kell értelmesen politizálni
Ha valaki azt mondja, hogy itt egy lakossági fórum két politikussal, nézd meg, akkor azért kevés olyan elszánt ember van, aki meg is teszi. Ez érthető is, mert bizony előfordul, hogy a politikában sok a mellébeszélés vagy az önismétlés. Most viszont azt kell mondjuk, hogy ez a két politikus ennek a sztereotípiának a szöges ellentétét vezette elő, és ha csak egy kicsit is érdekel valakit, hogy ki és hogyan fogja képviselni az ő állampolgári érdekeit a parlamentben, az feltétlenül hallgassa meg, mert biztosan gazdagodni fog!