A szemészeten is egyre komolyabb várólisták vannak – mondja Újbuda polgármestere, korábbi kórházigazgató.
A koronavírus-járvány sajnos a legérzékenyebb állapotában érte a magyar egészségügyet. Orbán Viktor évtizedes rombolása utána teljesen le volt amortizálódva a magyar kórházak jelentős része, amikor a járvány két évvel ezelőtt lecsapott ránk. László Imre, Újbuda polgármestere most konkrét adatokkal is rámutatott a Fidesz rombolására:
2003-ban még az éves GDP 8,1 százalékát költöttük az egészségügyre, 2021-re ez 5 százalék alá csökkent.
A korábbi kórházigazgató rámutatott, hogy 2007 és 2017 között 1836 milliárd forint vonódott ki a magyar egészségügyből. Sem az orvosok és ápolók bérére, de az épületek fenntartására sem költ eleget a kormány. Így jutottunk el oda, hogy már olyan helyeken is nőnek a várólisták, ahol elvileg nem kellene, hogy éreztesse a hatását a járvány, például szürkehályog műtétre is egyre többet kell várni:
Mondta el a DK politikusa a Klubrádió adásában, aki szerint ez nem fordulhatna elő, ha nem lenne brutális orvos és nővérhiány az egészségügyben. Épp nemrég jelent meg a KSH oldalán, hogy tavaly 17 ezer ember hagyta ott a szociális ágazatot és az egészségügyet. Orbánék pusztítása miatt nem csak a járvány szedi jobban az áldozatait, de a teljes egészségügy akadozik. Ezt is megköszönhetjük nekik idén áprilisban.
Elkapta a koronavírust Márki-Zay Péter: senki nem mondta, hogy könnyű lesz
Térségünk képviselőjelöltje és országunk miniszterelnök-jelöltje három oltás után elkapta a kovid-járványt.
10 évre titkosítják az operatív törzs minden döntését
Legkorábban 2030-ban derül majd ki, hogy az operatív törzs mi alapján hozta meg járványügyi intézkedéseit. Hogy ennek mi az oka? Jó kérdés!
Árpa Attila édesanyja csaknem áldozatául esett a káoszkormánynak
A neves színész, rendező és médiaszakember édesanyja 65 percet várt a mentőre, ami átvitte a városon, mert az 5 percre lévő kórházban éppen nem volt sürgősségi ellátás. Hogy is van ez?