Rákosmente MSZP-s önkormányzati képviselője, az ellen emelt szót, hogy a Fidesz 500 milliárdos hitelt vesz fel a nevünkben, hogy megépülhessen a Kínai Kommunista Párt elitképzőjének budapesti egyeteme.
Ollero Marco annak kapcsán írta le gondolatait, hogy az Orbán-kormány megegyezett a kínai Fudan Egyetemmel, hogy a Pest déli részére és Csepelre tervezett diákváros helyén egy óriási egyetemi komplexumot építenének.
Ezt a horror összeget még az unokáink sem tudják majd visszafizetni, miközben tömegével engedjük az ellenőrizetlen hátterű kínaiakat Magyarországra, és ez által az EU-ba is.
Lukoczki Károly írását változtatás nélkül közöljük:
Orbán Viktor 2010-től arra építette külpolitikáját, hogy senki felé nincs lekötelezve. Mindig azzal köt szövetséget, akivel abban a pillanatban a legjobbnak tűnik. Egy kicsi EU, egy kicsi Oroszország, egy kicsi Arab-világ, egy kicsi Kína, egy kicsi Amerika, egy kicsi visegrádi-országok, egy kicsi türk szövetség. Egy kicsi mindig mindenből, épp akkor és úgy, amikor az jónak tűnik. Akivel épp akkor a legjobb üzletet lehet kötni, vagy a legtöbb támogatást lehet remélni.
Az a baj ezzel a lókupec-mentalitással, hogy sem a nyugati, sem a keleti világ nem így működik. Nyugaton a bizalom és a partnerség, Keleten pedig az erő és a behódolás a kulcsszó. A nyugati szövetségi rendszerek, amelyekben benne vagyunk (NATO, EU) elvárják az arányos teherviselést, cserébe egységesen jár a katonai védelem és a gazdasági előnyök.
Keleten viszont, ha valaki behódolt, akkor onnantól kezdve az nem partner, hanem hűbéres.
Orbán Viktor szerint Kína az új világrend legerősebb gazdasági szereplője és a szorosnál is szorosabb szövetséget kell velük kötni. De ez a politikája egy hatalmas tévedésre épül: attól még, hogy mi vagyunk a legelső nyugati állam, amelyik kiszolgálja őket, nem leszünk különösen fontos szövetségesük.
A szemükben mi gyávák vagyunk, akik elárulják a természetes szövetségeseiket hitvány kis előnyökért cserébe. Mosolyognak, mert a kínai diplomácia a mosolyra épül, de közben megvetnek minket.
Azon a napon, amikor Magyarország megakadályoz egy Európai Uniós, Kínát elítélő határozatot, a magyarországi kínai nagykövet cikket ír az egyik kormánylapba. Nem sokkal az után, hogy bejelenti a kormány, hogy 100 milliárd forinttal támogatja a kínai állami egyetem magyarországi campusának felépítését, további 440 milliárd kölcsönt veszünk fel kínai banktól, amivel kínai vállalatokat fogunk megbízni, hogy építsenek Kínának Magyarországon egy hídfőállást.
Orbán Viktor politikájának a következménye a két szék közé esés lesz. Egyszer már volt Magyarországon hintapolitikát folytató miniszterelnök. Annak sem volt jó vége.
Lukoczki Károly: nem csak a kínai, az orosz vakcinára is ráfizet az ország
A XVII. kerület ellenzéki önkormányzati képviselője elmondta, örül, hogy már az oltásnál tartunk, és ő maga is be fogja magát oltatni. Az viszont nem járja, hogy az Orbán-kormány anyagilag és egészségügyileg is kiszolgáltatja az országot a keleti diktatúráknak.
Fekete-Győr András, Szél Bernadett és Szabó Szabolcs közösen álltak ki a Fudan Egyetem magyar kampusza ellen
Jól jellemzi Orbánék járványkezelését, hogy a válság kellős közepén egy kínai egyetemre költenek százmilliárdokat a magyar emberek megsegítése helyett.
Itt vannak a fotók a kínai miniszter titkos látogatásáról
Áder János köztársasági elnök és Benkő Tibor honvédelmi miniszter is jópofizott egy kört a kínai védelmi miniszterrel. Mindezt akkor, amikor nyugati szövetségeseink épp elítélik Kína tetteit. Exkluzív fotók az EzaLényegen.
Orbán drága kínai vakcinái gyengébbek a nyugatiaknál
Orbánék kétszer annyit fizettek a kínai Sinopharm oltásokért, mint amennyibe a Moderna került volna. Kiderült, hogy mégsem olyan hatékony.
Hatalmas lopás van a túlárazott kínai vakcinák beszerzése mögött
A nyilvánosságra hozott szerződésekből kiderül, hogy a kínai oltóanyagot a legdrágább nyugati vakcinákhoz képest is kétszeres áron szerezte be a kormány egy szövevényes hátterű közvetítő cégen keresztül.