Igazából 166. Szerintünk sem oké, hogy a Fidesz talpnyalói döntsenek arról, mi a művészet.
Korábban az EzaLényeg is beszámolt a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóinak akciójáról. A diákok előbb tüntetést szerveztek, majd barikádot állítottak és elfoglalták az egyetem épületét. A vezetőségben többen lemondtak, nem kívánják a fideszes kegyencet, Vidnyánszky Attilát szolgálni.
Az egyetem függetlenségének elvesztését a magyar írók sem hagyták szó nélkül.
Parti Nagy Lajos leveléhez tegnap este 6-ig 166 magyar író, irodalmár, műfordító és művész csatlakozott. Így kezdte:
Alulírott magyar írók, műfordítók, irodalmárok, magyar művészek a leghatározottabban tiltakozunk a Színház- és Filmművészeti Egyetem aljas és sunyi legázolása ellen, szolidárisak vagyunk a lemondott szenátussal, az egyetem tanáraival és hallgatóival.
A kuratórium hárítja a felelősséget.
Az írók szolidaritásukat fejezték ki a hallgatók és az oktatók mellett. A kuratórium teljesen másként látja a kialakult helyzet. Kiadtak egy közleményt, amely szerint az SZFE autonómiája nem sérül, és a lemondott vezetőséget azzal vádolják, cserben hagyták a diákokat. Az egyetem új fenntartója szerint különösen a járványhelyzetben folytatnia kellene munkáját a lemondott vezetőknek. A nettó pofátlanságot sikerült tetézniük:
Sajnálattal vettük tudomásul, hogy a számos alkalommal felkínált egyeztetési lehetőséggel az SZFE vezetői és hallgatói nem éltek, az alapítvány – ahogyan eddig is – készen áll arra, hogy tárgyaljon az SZFE hallgatóival és oktatóival – áll a közleményben.
Egyeztetés nélkül tették a nyakukba a Vidnyánszky-féle bandát
Ez már csak azért is óriási kamu, mert az egyetem átalakításával minden jogkörétől megfosztották a ma már csak volt vezetőséget. A kuratóriumi tagok kinevezéséről sem a hallgatókat, sem az egyetem akkori vezetőit nem kérdezték meg.