Összesen 320 milliárd forinttal segíti az Orbán-kormány a kínai gyár építését a magyar emberek pénzéből, akiket közben megszorításokkal sújt. A magyar embereknek joguk van tudni, hogy ezek a gyárak milyen veszélyt jelentenek a lakókörnyezetükre, és mennyi vizet használnak fel az aszályok által veszélyeztetett területeken.
Azonnal le kell állítani az akkumulátorgyár-beruházásokat, és nyilvánosságra kell hozni, hogy mennyit költ a kormány az akkumulátorgyárak építésére - jelentette ki a Demokratikus Koalíció politikusa, Kocsis-Cake Olivio csütörtöki, online sajtótájékoztatóján.
A DK környezetvédelmi ügyekkel foglalkozó árnyékkormánybiztosa arról beszélt, hogy az Orbán-kormány titkolózása ellenére újabb bizonyítékra bukkant a brit Financial Times arról, hogy milyen hatalmas áldozatokat követel Magyarországtól a debreceni akkumulátorgyár építése.
Összesen 320 milliárd forinttal segíti az Orbán-kormány a kínai gyár építését a magyar emberek pénzéből, akiket közben megszorításokkal sújt.
Független szakértők segítségével környezetvédelmi, vízügyi és munkaerőpiaci szempontból is felül kell vizsgálni az összes, már működő vagy építés alatt álló akkumulátorgyárat
- követelte.
Azt mondta, a magyar embereknek joguk van tudni, hogy ezek a gyárak milyen veszélyt jelentenek a lakókörnyezetükre, és mennyi vizet használnak fel az aszályok által veszélyeztetett területeken. Azt is meg kell tudni, hogy egyáltalán megéri-e a magyar gazdaságnak százmilliárdokat elszórni környezetszennyező akkumulátorgyárak építésére - tette hozzá Kocsis-Cake Olivio.
(MTI)
Összegyűlt a szükséges számú képviselői aláírás, lesz parlamenti vitanap az akkumulátorgyárakról
Mivel a kormánynak rettenetesen fontos, hogy kiszolgálja a kínai érdekeket és tovább növelje hazánk külföldi, főleg orosz energiafüggőségét, ezért gondolom, most gőzerővel készülnek ők is a vitanapra - közölte a kezdeményező Szabó Tímea.
Ahogy Banglades sem ruhagyártó nagyhatalom, Magyarország sem lesz akkumulátorgyártó nagyhatalom
Kivonná a kormány a területrendezési szabályok alól az épülő akkumulátorgyárakat. Az LMP közérdekű adatigényléssel fordul a kormányhoz, hogy megtudja, milyen megállapodást kötött a kabinet a CATL kínai akkumulátorgyártó céggel.
Helyi népszavazást kezdeményezett a Momentum a debreceni akkumulátorgyár ügyében
Meggyőződésünk, hogy egy ekkora beruházás nem lehetséges a helyiek bevonása és megkérdezése nélkül. Több mint kétszázezer ember jövőjéről nem dönthetnek zárt ajtók mögött - indokolt a Momentum.