Az MSZP szerint ideje, hogy a Fidesz teljes mértékben kivonuljon az alapítványi kuratóriumokból. Az alapítványi kuratóriumi posztokról lemondott miniszterek pedig fizessék vissza tiszteletdíjukat azonnal és maradéktalanul az alapítványokba, az így befolyt összeget hallgatói ösztöndíjakra lehetne fordítani.
Navracsics Tibor arról beszélt az Erasmus-botrány kapcsán a Hír TV-ben, hogy a magyar kormány kompromisszumos csomagját már elküldték Brüsszelbe.
Elküldtük a hivatalos ajánlatunkat, amely az összeférhetetlenség vonatkozásában az államtitkári szinttől felfelé nyilvánítaná összeférhetetlennek a kuratóriumi tagságot. Másrészt pedig a mandátum időtartamára vonatkozóan – figyelembe véve az újraválasztás lehetőségét – egy kétszer hatéves időintervallumot ajánlunk fel az Európai Bizottságnak kompromisszumos megoldásként
– fogalmazott a miniszter.
Navracsics Tibor hozzátette: a korábbi ígéretek szerint áprilisban vagy májusban akár már döntés is születhet az ügyben. Ekkor dőlhet el hivatalosan, hogy ténylegesen is megérkeznek-e az uniós források.
Én abban bízom, hogy ha tartják ezt a korábbi ígéretüket, akkor nyáron már kaphatunk európai uniós pénzeket
– mondta Navracsics, bár szavait némileg árnyalja, hogy már többször tett ígéretet különböző határidőkre, de azok mind elmúltak már rég, és még sincs minidg megállapodás a zárolt összegekről.
Az MSZP szerint Navracsics Tibor bejelentése is megerősítette, hogy a Fidesz fokozatos hátrálásra kényszerül.
Először tagadták a probléma létezését, majd a miniszterek lemondtak az egyetemeket fenntartó alapítványok kuratóriumaiban betöltött tisztségükről, nemrég pedig eljutottak oda, hogy a fideszes államtitkároknak is távozniuk kell. Meghátrálás az is, hogy az élethossziglanig tartó kuratóriumi tagságot kétszer hatévnyire akarják korlátozni, ami azért szintén egy elég hosszú idő. Most még azzal próbálkoznak, hogy a helyettes államtitkárok, a polgármesterek és más politikusaik maradhassanak, ami azt mutatja, hogy továbbra is befolyásuk alatt akarják tartani a felsőoktatási intézményeket.
Az ellenzéki párt úgy gondolja, itt az ideje, hogy a Fidesz teljes mértékben kivonuljon az alapítványi kuratóriumokból. Az alapítványi kuratóriumi posztokról lemondott miniszterek pedig fizessék vissza tiszteletdíjukat azonnal és maradéktalanul az alapítványokba, az így befolyt összeget hallgatói ösztöndíjakra lehetne fordítani.
A kormány tagjai Navracsics Tiborral az élen inkább az egyetemi ösztöndíjak megemelésével foglalkozzanak, és ne az amúgy is milliókat kereső kádereik zsebének további kitömésével!
- áll a párt közleményében, amely szerint az MSZP az első perctől világossá tette, hogy a korábban állami fenntartású egyetemek átszervezését alapítványi formába nem támogatta és nem támogatja, azt politikai akciónak tartja, a hatalom részéről a szellemi-intellektuális tér elfoglalására tett kísérletnek, abban nem látja a felsőoktatás színvonalának emelését. Ez különösképpen igaz a vidéki tudományegyetemekre - Pécs, Szeged, Debrecen -, amelyek esetében az MSZP álláspontja továbbra is az, hogy a vidéki tudományegyetemek az állam fenntartásában és tulajdonában álljanak.
Kunhalmi: Az alapítványi kuratóriumi posztokról lemondott miniszterek fizessék vissza a tiszteletdíjukat!
Az MSZP elvárja az alapítványi kuratóriumi posztokról lemondott miniszterektől, hogy tiszteletdíjukat azonnal és maradéktalanul fizessék vissza az alapítványokba, az így befolyt összeget pedig az alapítványok hallgatói ösztöndíjakra fordítsák.
A miniszterek visszahívása nem elég, az összeférhetetlenségi szabályok továbbszigorítását követeli az ellenzék
Miniszterei visszahívásával a kormány beismerte, hogy az adófizetői pénzből kéretlenül létrehozott egyetemi vagyonkezelő alapítványok kizárólag a közvagyon kilopását, egyben az a fölötti közvetlen politikai ellenőrzést szolgálták.
Nagy nehezen rászánták magukat a kormánytagok, hogy lemondjanak a jólfizető egyetemi kuratóriumi tagságukról
Persze Gulyás Gergely nem bírta végig a Kormányinfót hazudozás nélkül most sem.