Megtette hatását a toronymagasan Európa-bajnok orbáni infláció és a drasztikus reálbércsökkenés. Az élemiszerboltok forgalma 12%-kal csökkent tavaly márciushoz képest.
Márciusban a kiskereskedelem forgalmának volumene 13,1 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az előző hónaphoz viszonyítva kiskereskedelmi forgalom volumene 0,8 százalékkal nőtt a szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint.
Márciusban az előző év azonos időszakához képest az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 10,3 százalékkal kisebb lett. Az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 12 százalékkal, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 4,8 százalékkal csökkent.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene összességében 9,6 százalékkal mérséklődött. Az eladások volumene a használtcikk-üzletekben 11 százalékkal nőtt, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben lényegében nem változott, míg a könyv-, számítástechnika-, egyébiparcikk-üzletekben 3,4, a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben 5,0, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 12, a bútor-, műszakicikk-üzletekben 21 százalékkal csökkent.
Az árucikkek széles körére kiterjedő és a kiskereskedelmi forgalomból 7,8 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 14 százalékkal kisebb lett.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 29,3 százalékkal esett vissza - ez a kiemelekedő adat a tavalyi benzinárstop hatásaira vezethető vissza.
A kereskedelmi forgalom durva csökkenése már tavaly év vége óta tart. Megtette hatását a toronymagasan Európa-bajnok orbáni infláció és a drasztikus reálbércsökkenés.
A fékevesztett infláció és a 20%-os reálbércsökkenés miatt nincs pénze nyaralni a magyaroknak
A hazai szálláshelyeken a belföldi vendégek száma 11, a vendégéjszakáké 17 százalékkal csökkent az előző év azonos hónapjához képest a KSH adatai szerint.
Az orbáni infláció miatt a földbe álltak a reálbérek: közel 20%-ot csökkentek tavaly óta
Sokkoló adatokat hozott ki a KSH. Dobrev Klára szerint Orbán minden pénzt elvesz a családoktól azzal, hogy magasan tartja az inflációt és nem hajlandó csökkenteni az áfát. Orbán az oka annak, hogy a magyar családokat agyonnyomja az elviselhetetlen orbáni infláció.
Európa nagy részén már rég egyszámjegyű az infláció, nálunk még mindig 25% feletti
De legalább már nem nagyobb az áremelkedés éves mértéke a KSH márciusi adatai szerint, mint februárban. Igaz, nem is igazán kisebb.