A Pedagógusok Szakszervezetének számításai szerint minden nyolcadik tanár szünteti be a munkát, a sztrájkolók száma tízezer feletti lehet.
Tízezer feletti lehet azon pedagógusok száma – a szakszervezet becslése szerint –, akik valamilyen formában részt vesznek a csütörtökre és péntekre meghirdetett munkabeszüntetésben. Napközben újabb tárgyalási forduló is lesz az érdekképviseletek és a kormány között - adta hírül a Magyar Hang.
Az országos munkabeszüntetést a két pedagógus szakszervezet, a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szervezi. Intézményenként és személyenként is eltérő lesz, hogy a tanárok és óvodapedagógusok mennyi időre szüntetik be a munkát: van, ahol egész nap nem dolgoznak, van, ahol három-négy, vagy csak egy órát nem tartanak meg. Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke szerint változó, hogy az intézmények miként oldják meg a helyzetet, ahol a tantestület nagy része sztrájkol, ott előfordul, hogy rendkívüli szünetet rendelnek el, máshol összevonnak órákat. Gyermekfelügyeletet a sztrájk ideje alatt is biztosítanak, erre törvény is kötelezi a pedagógusokat.
Csütörtökön közben sztrájktárgyalást is tartanak a kormány és a tanári érdekképviseletek. A sztrájkkövetelések megegyeznek azzal, amit még a közös sztrájkbizottság megalakulásakor, tavalyelőtt ősszel fogalmaztak meg a szakszervezetek, de azóta a sor kiegészült azzal is, hogy helyezzék hatályon kívül a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó, tavaly nyáron elfogadott törvényt, amely szerint az órák ötven százalékát sztrájk alatt is meg kell tartania a tanároknak.
Pedagógus szakszervezetek: hazudik a kormány
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint a kormány az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) Pluszban tett vállalásaiban "valótlan állítások" és olyan terv olvasható, amely nem a pedagóguspálya vonzóvá tételére irányul.
Márciusban Újra Kezdjük: hamarosan új lendületet kapnak az oktatás helyzete miatti tiltakozások
A tiltakozó diákokat összefogó Egységes Diákfront arra készül, hogy több civil szervezettel közösen demonstráljanak március 14-én és 15-én a Hősök terén és az Andrássy úton. Március 16-tól – tehát közvetlenül a 14-15-i demonstráció után – a szakképzésben dolgozók is megkezdik határozatlan idejű sztrájkjukat.
Pintér Sándorék az EU-tól kérdezik, hogyan tudnák megbüntetni a sztrájkoló tanárokat
A DK-s Barkóczi Balázs szerint a Fidesz saját magát tette nevetségessé, hiszen Európában a tüntető tanárokkal megegyezni szoktak, és nem megbüntetni vagy kirúgni őket.