Hogy lehet az, hogy a lignitégetést pár éven belül le akarják állítani, de mégis hatalmas új területeken akarják folytatni a bányászatot?
Tiltakozó akciót szervezett a Föld napja alkalmából a Greenpeace környezetvédő szervezet. Bár már közel két hónapja bejelentette a kormány, hogy 2025-ig véget vet a lignitégetésnek a Mátrai Erőműben, ennek ellenére az erőmű tavaly decemberben bejelentett szénbányabővítésének visszavonása továbbra sem történt meg.
A tervek szerint a bánya nagyobb lenne, mint Budapest belvárosa. Hogy lehet az, hogy a lignitégetést pár éven belül le akarják állítani, de mégis hatalmas új területeken akarják folytatni a bányászatot?
Ezért a Greenpeace aktivistái azt követelik az ügyben döntő vezetőktől, hogy jelentsék be: nem bővítik a szénbányát és megújulókkal váltják ki a bezáró szénerőművet. Véleményük szerint az energiagazdaságot tiszta, klímabarát megújulókra kell átállítani. Szénbányákkal, szén- és gázerőművekkel nem lehet harcolni az éghajlatváltozás ellen.
Azért dobtunk ki 75 milliárdot a Mátrai Erőműre, hogy most bezárjuk?
A lényeg, hogy "Mészáros" jól járt, és valószínűleg még fog is.
Mátrai Erőmű: 75 milliárd forintot buktunk, csak hogy Mészáros Lőrinc jól járjon
Veszteséggyárat vett az állam a nyakába. Minden idők legrosszabb üzletét Pénztáros Lőrinccel kötötte az ország.
Sokkal többe került Mészáros biznisze a magyar embereknek, mint azt bárki hitte
Több, mint négyszer annyi adófizetői pénz ment el Mészáros "Stróman" Lőrinc veszteséges erőművének megvásárlására, mint amennyit eddig bevallottak. Még erősebbé vált a gyanú, hogy az ügylettel tiltott állami támogatás valósult meg.
Mégis nyomoznak a Mátrai Erőműnél történt környezetszennyezés ügyében
A Gyöngyösi Járási Ügyészség felülbírálta a rendőrség lezáró határozatát.
A Fidesz 5 főbűne Heves megyében
Nem csak helyi, hanem országos botrányok helyszíne is volt a közelmúltban Heves megye, és mindegyik mögött a Fidesz kisebb, vagy nagyobb, de mindenképpen aljas húzása állt. Visonta, Gyöngyöspata, Hatvan: kezdjük is a listát.